Ana faaliyet alanı yüksek verimli fotovoltaik güneş enerjisi sistemlerini geliştirmek olan firmamız İleri Ar-Ge Teknolojileri, bu alanda Türkiye’nin önde gelen araştırma merkezi olan ODTÜ Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜNAM) kurucusu ve yöneticisi Prof.Dr. Raşit TURAN tarafından 2015 yılında ODTÜ-Teknokent yerleşkesinde limited şirket olarak kurulmuştur.

Yüksek teknoloji gerektiren konularda, başta ODTÜ olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın birçok üniversitesinin çeşitli bölümleri ile birlikte çalışarak, temel bilimlerde, değişik mühendislik dallarında  Ar-Ge yapıyoruz. Prototipler geliştiriyoruz. Üretiyoruz. 

Üretim tesisimizde dünyada ticari olarak üretilen en verimli güneş hücresi olan IBC hücreleri, özel amaçlı güneş panellerine veya cihazlara dönüştürebiliyoruz.

Mühendislik, yazılım, eğitim ve danışmanlık alanlarında da hizmet veren firmamız KOSGEB, TÜBİTAK, TÜBİTAK UZAY, ASELSAN  destekli projeler yürütmüştür ve yürütmektedir.

İleri teknolojilerin geliştirilmesi ve yenilikçi ürünlerin üretilmesi ancak Ar-Ge faaliyeti ile mümkün olmasının bilincinde olarak araştırma ve geliştirme çalışmalarını şirket politikamız olarak benimsemekteyiz.

Prof. Dr. Raşit Turan

Solarex 2016

Hedeflerimiz

  • Katma değeri yüksek ileri teknolojili ürünler geliştirerek fotovoltaik sektörüne faydalı, yenilikçi ürünler sağlayan bir kuruluş olmak.
  • Sürdürülebilir bir gelecek için yeni nesil fotovoltaik panel sistemleri geliştirmek ve bu alanda lider konuma gelerek fotovoltaik teknolojisini takip eden değil geliştiren bir firma olmak.
  • Ar-Ge odaklı çalışarak temiz ve tükenmez bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden en üst seviyede faydalanabilecek yüksek verimli, uzun ömürlü, düşük maliyetli ve özgün fotovoltaik güneş enerjisi sistemleri geliştirmek.
  • Medikal gama algılayıcılar geliştirilip, hastanelerin nükleer tıp ünitelerinde kullanılabilecek özelliklerde Gama-Prob (GP) ve Gama-Kamera (GC) prototipleri geliştirmek, ve üretmek.
  • Gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakabilmek için çevreye duyarlı ürünler geliştirmek.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Teknoloji geliştirme ve üretme odaklı bir firma olarak geniş imkanlarımız ve bilgi alt yapımız sayesinde sorunlarınıza, isteklerinize, fikirlerinize çözüm üretebiliriz.