Fotovoltaik Sistemlere Test Hizmeti

Genellikle fotovoltaik panel üreticileri ürettikleri her bir panelin ömrünün 20-25 yıl olduğunu beyan etmekle birlikte kurdukları fotovoltaik sistemlere 10 yıl hizmet garantisi vermektedirler. Ancak bu durum sanıldığının aksine her sistem için doğru olmamaktadır. Çoğu firma piyasada rekabet avantajı sağlayabilmek için malzeme kalitesinden ödün vererek kurulum maliyetini düşürmektedirler. Böylece birkaç yıl içinde sistemin performansı beyan edilenin aksine beklentiyi karşılayamamaktadır.

Bünyemizde bulunan iTechSolar firmamız ile kurulum öncesinde ve sonrasında fotovoltaik sistemler için test hizmetleri vermekte ve kurulan sistemlerin performans ölçümlerini yapmaktadır.  Sistemin tüm kontrolleri yapılarak son kullanıcının sorunlarına çözümler sunmaktadır. Bu sayede kullanıcının kaliteli ve uzun ömürlü fotovoltaik sistemlere ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Tıbbi ve Savunma Sanayi Uygulamaları

Tıbbı ve Savunma sanayi uygulamaları için silisyum ve kadmiyum çinko tellür (CdZnTe) temelli ileri teknoloji kristal üretimi ve karakterizasyon testleri yapılmaktadır.